Skål Kina 1800-tal

485127

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, grön glasyr, dekor av blommor i emaljfärger, botten med märke, diameter ca 17 cm, höjd ca 8 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Skål Kina 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3475839
2 800
3475477
2 600
3475477
2 400
3471539
3471539

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer