Stig Lindberg stengods

485106

STIG LINDBERG, vaser, 3 st., skål på fot, glaserat stengods, signerade med Gustavsberg studiohand samt Stig L, höjd ca 7-13,5 cm

Höga vasen med ett nagg, minsta vasen med ickronagg vid mynningen

Keramik/Porslin, Design

Monter 13

Stig Lindberg stengods

Budhistorik (7 bud)
3474384
2 600
3476649
2 400
3474384
3472299
3467428
1 700

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer