Kina 1800-tal

485030

PENSELVAS, MINDRE TEKANNA, BURK MED LOCK, 5 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i emaljfärger, vissa med märke i botten, sigill, höjd ca 8-11 cm

Nagg, en del med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Kina 1800-tal

Budhistorik (29 bud)
3476898
4 600
3476897
4 400
3476894
4 200
3476893
3476888
3 800

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer