Eva Bengtsson vaser 2 st

485007

EVA BENGTSSON, vaser, 2 st, 1900-talets andra hälft, stengods, svartglaserad med polykrom dekor av kvinnofigur, signerade undertill, höjd 21-26, diameter (mynning) 11-20 cm

En vas med skada, spricka samt lagning

Keramik/Porslin, Design

Monter 10

Eva Bengtsson vaser 2 st

Budhistorik (2 bud)

3461272
750
3457832

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer