Sameknivar

484938

SAMEKNIVAR, 4 st, 1900-tal, delvis benarbete, med slidor delvis i ben, en märkt sf 1995, längd 22,5-24 cm, träbitt medföljer

Slitage

Diverse, Etnografica, Vapen/Medaljer

Monter 14

Sameknivar

Budhistorik (14 bud)
3469038
1 700
3467284
1 600
3466144
3465202
3462844

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer