Skål empirestil

484937

SKÅL på bronsfot, empirestil, 1900-talets början, slipad glasskål, fot med gripar, höjd ca 19, diameter 21 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Diverse, Glas

Skål empirestil

Budhistorik (14 bud)
3473321
2 600
3473319
2 400
3473095
3473220
3473095
1 800

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer