Spegel rokokostil

484865

SPEGEL, 1900-talets första hälft, porslin, rokokostil, krönt av musicernade putto, 2 ljusarmar med 3 ljusarmar vardera, fasettslipat glas, ca 98x60 cm

Nagg, avslag, skadad ljusarm, lös dekordel

Speglar

Spegel rokokostil

Budhistorik (20 bud)
3473493
4 200
3473486
3473482
3 800
3473485
3 800
3473482
3 600

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer