Tedosa emalj Kina

484861

TEDOSA, emalj, Kina, Qianlong (1736-1795), polykrom dekor av figurscener, invändigt med glasrör, höjd ca 11, 9x7 cm

Skador, lagningar, bortfall

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 3

Tedosa emalj Kina

Budhistorik (5 bud)
3475135
500
3473161
450
3472998
3462978
3460118

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer