Smörsnäcka Kina 1700-tal Imari

484843

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformat, imari, dekor av krysantemum och pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 16 cm

Glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Budhistorik (17 bud)
3475456
3475564
3475456
950
3475563
900
3475456
850

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer