Tändsticksfodral ask med lock

484784

CARL JOHAN HELLSTEN (verksam i Karlskrona 1893-1914), tändsticksfodral, silver, 1899, höjd 2,6, 12,5x7,2 cm, vikt ca 198 g, ASK med LOCK, sterlingsilver, stämplad Deakin&Francis, Birmingham, lock med graverad meanderbård, inredd med trä, höjd 6, 13,5x9,5 cm, total vikt ca 437 g

Mindre bucklor, slitage

Silver

Visas på begäran

Tändsticksfodral ask med lock

Budhistorik (13 bud)
3471081
3470962
1 900
3466167
1 800
3470960
1 800
3466167
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer