Vas Korea Choson

484778

VAS, porslin, Korea, Choson, 1700-tal, klotformad, dekor av reserver med risfält samt fingercitroner i underglasyrblått, höjd ca 17 cm

Lagningar

Orientaliskt, Porslin

Vas Korea Choson

Budhistorik (11 bud)
3473796
2 600
3473813
2 600
3473796
2 400
3473795
3473784

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer