Udda silverbestick

484769

STRÖARE, MATSKEDAR, 5 st, silver, 1800-tal, varav en belöningssked 1802 "Ulrika Björkman för skicklighet i väfnad" "Södermanl Kungl Hushålln sällsk", total vikt ca 330 g

Slitage, 2 sked med bristning, delvis gravyr

Silver

Visas på begäran

Udda silverbestick

Budhistorik (1 bud)

3457761
2017-09-08 15:12:27

2017-09-15 kl 19:00
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer