Figurienr i porslin Triebner, Ens & Co

484707

FIGURINER, 1 par, rokokosällskap, porslin, omkring 1900, Triebner, Ens & Co (1894-1910), Tyskland, bemålad dekor, och förgylld dekor, höjd ca 18 cm

obetydligt nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (19 bud)
3473594
1 900
3473564
1 800
3473564
1 700
3473514
1 600
3473389

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer