Hutschenreuther Havdalah-tallrik

484549

JUDAICA, Havdalah-tallrik, 1900-talets första hälft, Hutschenreuther, bemålad dekor, porslin, diameter 24 cm

Brukslitage

Keramik/Porslin

Budhistorik (13 bud)
3470339
3 200
3469857
3470127
3469857
2 800
3469835
2 600

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer