Rörstrand valross och tax

484507

RÖRSTRAND, 1900-talets första hälft, fat i form av valross samt figurin i from av tax, porslin, fatets höjd 9, längd 18,5, figurinens höjd 12 cm

Tax med lagning på öra

Keramik/Porslin

Rörstrand valross och tax

Budhistorik (10 bud)
3466424
3470770
750
3466424
700
3463551
650
3463551
550

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer