Figurin Rörstrand

484498

RÖRSTRAND, figurin, 1900-talets första hälft, porslin, föreställande en uggla, undertill märkt Rörstrand 8366, höjd ca 32,5 cm

Tillverknindefekt/nagg

Keramik/Porslin

Figurin Rörstrand

Budhistorik (12 bud)
3471375
6 000
3471370
5 800
3471367
5 600
3471362
5 400
3471360
5 200

Slutpris SEK:
6 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer