Spegel rokoko 1700-talets andra hälft

484274

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, Ehrhart Göbels art, förgylld, fasettslipat glas, skuren dekor och papier-maché, höjd ca 133x60 cm

Skadat glas, senare förgyllning, skadad dekor

Speglar

Rum 2

Budhistorik (5 bud)
3471568
3 600
3469646
3 400
3457993
3 200
3457438
3455215

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer