Violin Carl Pfretzschner Cremona 1787

484271

VIOLIN, 1700-tal, med tillverkningsetikett Carl Pfretzschner, Cremona 1787, reparationsetikett G Enger Köpenhamn 1856, längd 59 cm, med 3 stråkar i låda

Ej funktionstestad, slitage och skador

Instrument, Diverse

Kundcenter

Budhistorik (58 bud)
3471330
38 000
3471333
37 000
3471330
36 000
3471331
35 000
3471330
34 000

Slutpris SEK:
38 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer