Fontän 1900-talets första hälft

484169

FONTÄN, 1900-talets första hälft, lergods, signerad och daterad G Lindberg -31 (sannolikt Gusten Lindberg), grönglaserad, dekor av delfiner, total höjd ca 44 cm, monterad i träsockel

Keramik/Porslin

Rum 7

Budhistorik (3 bud)

3469142
3466347
450
3453679

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer