Konsolbord empire

484136

KONSOLBORD, empire, 1800-talets början, förgylld, dekor med bl.a. vinranka och palmetblad, sockel med imitationsmåleri, skiva i sten, höjd 86, 80x40 cm

Slitage, dekorbortfall, lagningar

Möbler, Övriga möbler

Rum 8

Konsolbord empire

Budhistorik (10 bud)
3468971
4 400
3468967
4 200
3466832
3466108
3 200
3456227
2 800

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer