Hermanus Koekoek oljemålning

484109

HERMANUS KOEKOEK I (Holland, 1815-1882): Hamnmotiv, signerad och daterad H Koekoek 1862, olja på duk, 41x61 cm

Duklagning, restaureringsintyg medföljer

Ändringar/tillägg
signed and dated, oil on canvas

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Hermanus Koekoek oljemålning

Budhistorik (5 bud)
3473199
40 000
3467338
25 000
3467337
21 000
3465653
20 000
3461740

Slutpris SEK:
40 000
Utropspris SEK:
80 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer