Bord sengustaviansk stil

484086

BORD, omkring 1900, sengustaviansk stil, underrede i imitationsmåleri, bordsskiva klädd i bemålade kakelplattor, målningen föreställande Drottningholms Slott signerad E Seippel, höjd ca 75, 62x47 cm

Ytskador, färgbortfall

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Bord sengustaviansk stil

Budhistorik (3 bud)

3468338
3453931
3452871

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer