Skål Qianlong (1736-95)

484010

SKÅL, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), porslin, dekor i underglasyrblått, höjd ca 8 cm, 31x21 cm

Särö

nagg

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Skål Qianlong (1736-95)

Budhistorik (7 bud)
3467288
850
3474962
3467288
750
3474961
700
3467288
450

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer