Fickur i 18 k guld 1800-tal

483830

FICKUR, 18 k guld, ca 1860, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, cylindergång, innerboett i metall, boettnr. 12172 26362, diameter ca 40 mm, vikt ca 40 g

Går ej, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla, bucklor

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Fickur i 18 k guld 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
3467498
1 600
3472071
3467498
1 400
3472067
1 300
3467498

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer