Tvålkopp Kina 1800-tal

483313

TVÅLKOPP, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av drake samt pion i underglasyrblått, längd ca 15 cm

Särö

Mindre spricka/lagning

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tvålkopp Kina 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
3475821
650
3474960
600
3475820
600
3474960
550
3475819
500

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer