Saltkar Kina 1700-tal

483312

SALTKAR, 2+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd ca 4 cm

Särö

Lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Saltkar Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

3475353
500
3467466
3467274
3458891

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer