Tekanna Kina Kangxi

483307

TEKANNA, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av reserver med stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 11 cm

Särö

Knopp med lagning, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Tekanna Kina Kangxi

Budhistorik (18 bud)
3475270
3 800
3475268
3 600
3475267
3 400
3475266
3 200
3475263

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer