Terrinfat Kina 1700-tal

483303

TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsscen med tårpil samt blomsteruppsättning i underglasyrblått, botten med märke, längd ca 35 cm

Särö

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Terrinfat Kina 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
3475471
1 400
3474921
1 300
3474921
3474688
3474687
750

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer