Smörsnäckor fat Kina 1700-tal

483296

SMÖRSNÄCKOR, FAT, 7 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformade, varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 12-14, 20 cm

Särö

Lagning, nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Smörsnäckor fat Kina 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
3475750
4 600
3475749
4 400
3475747
4 200
3475748
4 200
3475747

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer