Kina porslin skålar bärtallrik 16/1700-tal

483293

SKÅLAR, BÄRTALLRIK, 6 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ett skålfat 1600-tal, varierande dekor i underglasyrblått, höjd 3,5-6 cm

Särö

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (13 bud)
3476810
3476809
1 700
3476785
1 600
3476245
3475356

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer