Uppläggningsfat Kina 1700-tal

483291

UPPLÄGGNINGSFAT, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, längd 31-36 cm

Särö

Enstaka nagg, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
3474963
3 200
3474737
1 300
3473682
3470152
650
3469729
600

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer