Peder Hald tillskriven oljemålning

483195

PEDER HALD (1900-tal), tillskriven, kopia efter Terborch: "Konserten", olja på duk, ca 80x60 cm
HISTORIK: Peder Hald var professor/lärare vid Konstakademien, Köpenhamn

Ytskador

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 3

Budhistorik (4 bud)

3469236
450
3463172
3458715
3453274

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer