Fat 3 st 17/1800-tal Kina

483053

FAT, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, olika dekorer i emaljfärg och underglasyrblått, diameter ca 13,5 - 23,5 cm

Tallrik, fam rose, med spricka och nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Fat 3 st 17/1800-tal Kina

Budhistorik (4 bud)

3473003
3472852
3472042
3456966

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer