Bergère, gustavianskt stockholmsarbete

481831

BERGÈRE, gustavianskt , träskuren dekor, uppvängd rygg krönt av blad och rosor, frontsarg med hörnfleuroner, kannelerade ben med godronnerad överkragning; skador och bortfall i förgyllningen

Särö

Möbler, Fåtöljer

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (40 bud)
3477162
33 000
3476491
32 000
3474891
31 000
3472364
30 000
3474890
30 000

Slutpris SEK:
33 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 550 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer