Oidentifierad konstnär olja

481032

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring 1900): Konstnärinna i sin ateljé, olja på duk, 60x84 cm

Proveniens: Målningen är inköpt på 1910-talet av nuvarande ägares familj.

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Oidentifierad konstnär olja

Budhistorik (7 bud)
3487932
12 000
3487906
5 000
3487904
3484258
3 200
3469208

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer