Martin Meytens, hans krets, Flicka med pärlcollier

479725

MARTIN MEYTENS, hans krets, österrikisk skola, (1700-tal): Flicka med pärlcollier, olja på duk, 84x64 cm.
Registerad och fotograferad av Svenska Porträttarkivet SPA, Nationalmuseum, Stockholm 1956.

Dubblerad, retuscher

Ändringar/tillägg
Visas på Nybrogatan 32 från 12/9 t.o.m 14/9

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
3476921
18 000
3476873
17 500
3476920
17 000
3476873
16 500
3476919
16 000

Slutpris SEK:
18 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer