Roland Svensson Gillöga

472177

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (3) "Gillöga", signerade roland S, teckning förlaga till litografi, färglitografi (litografi utförd för föreningen Göran Wahlströms udde i 100 ex) 91/100, samt 1/40 (daterad 43), ca 11x26,5 resp 11x27,5 resp 11,5x27 cm;

Läs mer

gulnader

Konst, Grafik, Specialauktion, Nautica/Technica

Monter 32

Roland Svensson Gillöga

Budhistorik (16 bud)
3405360
3 600
3405359
3 400
3405358
3 200
3405356
3405355
2 800

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer