Porträttmedaljonger

475758

PORTRÄTTMEDALJONGER (3) 1800-talets första hälft, föreställer Adolf Fredrik, Gustav III samt sannolikt prins Fredrik Adolf, relieferna i stuck mot svart målad botten, ramarnas diameter ca 16 cm.

Krackelyrer på relieferna, slitage på ramarna.

Diverse, Konst, Skulpturer

Porträttmedaljonger

Budhistorik (18 bud)
3390430
3390422
3 800
3390422
3 400
3390388
3 200
3390420
3 200

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer