William Hogarth gravyrer

475732

WILLIAM HOGARTH, (några efter) (5) gravyrer 1700 och tidigt 1800-tal, Morning och Evening ur Times of the day, The chairing och The polling samt Canvassing for votes ur Homours of an election, 2 blad monterade, tryckytor mellan ca 40 x 50 cm.

Några blad med nedre bortskuren text, gulnader, fläckar och nagg. Glaset utan ram med spricka

William Hogarth gravyrer

Budhistorik (4 bud)

3389588
600
3389587
3389498
3389497

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer