Rökelsekar Kina 1800-tal

475700

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av lotus samt vattenlotus i underglasyrblått, diameter ca 24 cm, höjd ca 12 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Rökelsekar Kina 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3390869
3390866
3390865
3381879

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer