Einar Jolin Sommar

475689

EINAR JOLIN (1890-1976): Den röda bollen, olja på duk, signerad och daterad 1950, ca 25x32 cm

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Kundcenter

Einar Jolin Sommar

Budhistorik (34 bud)
3395283
35 000
3395281
34 000
3395277
33 000
3395279
33 000
3395277
32 000

Slutpris SEK:
35 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer