Carl Gabriel Wadell

475625

CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): En hjältes död, kopia efter Nils Forsbergs målning, signerad och daterad "CG Wadell -89 kopia", olja på duk 37x52 cm

Smärre ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Carl Gabriel Wadell

Budhistorik (6 bud)
3390472
550
3390471
500
3390438
450
3389506
3381239

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer