Prakturna Rörstrand Sommar

475385

PRAKTURNA, Rörstrand, ca 1900, med lock, dekor med blommor roch grenverk, 2 st ytterfoder medföljer, höjd ca 85 cm

Viss krackelyr, lagat lock med nagg, ytterfoder med lagningar

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Specialauktion

Monter 7

Prakturna Rörstrand Sommar

Budhistorik (7 bud)
3387022
3387019
1 900
3387014
1 800
3385318
1 700
3385316
1 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer