Design Lisa Larson för Gustavsberg Sommar

475210

LISA LARSON, 4 st, glaserat stengods, Gustavsberg Lusthus signerad och daterad -96, isbjörnar ur serien "Lill-Skasen", Sparbössa ur serien "Sträng", höjd ca 10-20 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Budhistorik (17 bud)
3387040
1 300
3386803
3386624
3386624
900
3385995
850

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer