Carl Harry Stålhane vas Rörstrand

474960

CARL HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand, unik, stengods, glaserad i olika bruna nyanser samt grått, signerad R Ch Stålhane 937, höjd ca 41,5 cm

nagg vid basen

Keramik/Porslin

Kundcenter

Budhistorik (11 bud)
3382776
3 800
3382497
3 600
3382495
2 800
3382494
2 600
3382493
2 400

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer