Design Inger Persson Rörstrand Sommar

474880

INGER PERSSON, relief, vas, ljusstake, Rörstrand, 1970-tal, stengods, delvis glaserade i brunt, relief med dekor av vikingar, reliefen märkt Rörstrand Sweden IP Ateljé, de övriga monogramsignerad, höjd ca 11,5-18 cm, skålfat, signerat MH, glaserat stengods, handmålad dekor, diameter ca 31 cm, medföljande vas i stengods, Gustavsberg, höjd ca 12 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (3 bud)

3383041
3378588
3378588

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer