Henry Schäf pastellmålning

474832

HENRY SCHÄF (18/1900-tal): Kopia efter David Kraftt, Portätt föreställande Karl XII, signerad och daterad Henry Schäf 1922, pastell, ca 86x66 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 23

Henry Schäf pastellmålning

Budhistorik (11 bud)
3382145
2 800
3381852
2 600
3382143
2 600
3381852
3377456
1 900

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer