Alexandre Calame akvarell

474692

ALEXANDRE CALAME (1810-1864): templet i Paestum, signerad, akvarell ca 11x21 cm

Baksidan på ramen bär påskrift på franska.

Konst, Äldre måleri

Monter 14

Alexandre Calame akvarell

Budhistorik (22 bud)
3382544
5 400
3382552
5 200
3382544
5 000
3382548
4 800
3382544
4 600

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer