Bägare skedar 17/1800-tal

474657

SKED, silver, Niclas Warneck,(verksam 1727-1780) Karlstad 1751, SKED, silver, Lorentz Schröder(verksam 1801-1846) Landskrona, 1800-tal, BÄGARE, 2 st, silver, 1800-tal eller äldre, otydliga stämplar, svisselerad dekor, höjd ca 6,5-7 cm

Skedbladen med nötning, bägarna med bristningar och lagning, en med monogram

Silver

Visas på begäran

Bägare skedar 17/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3375072
900
3375071
850
3374600
500
3374599

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer