Skrivbord i nyrenässans

474492

SKRIVBORD, 1800-talets slut, nyrenässans, vitmålat, beslag i mässings, 5 lådor, höjd ca 74, 135x67 cm

Slitage, fläckar senare beslag och bemålning, sprickor

Möbler, Övriga möbler

Rum 22

Skrivbord i nyrenässans

Budhistorik (3 bud)

3380606
3378859
3370343

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer